Negatywna opinia BIK – czy otrzymam pożyczkę?

Pożyczka bez BIK – osoby z komornikiem mogą się o nią starać.

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która zajmuje się informowaniem wszystkich banków na temat naszej kredytowej historii. Dziś jest to dość częsty powód, dla którego nie możemy starać się o żaden kredyt. Jest na to jakaś rada?

Informacje jakie na nasz temat posiada BIK skutecznie uniemożliwią nam starania o kredyt w banku. Niestety tego systemu nie da się obejść. Nawet jeśli banki chciałyby z niego zrezygnować to nie mają takiej możliwości gdyż zabrania im tego prawo.

Parabank udzielający pożyczkę bez BIK ma pełne prawo do omijania tych zasad. Może więc darować sobie tak skrupulatne węszenie wokół naszej sytuacji finansowej. Fakt jest jeden – podpisana umowa z parabankiem ma moc prawną i nieoddane pieniądze ostatecznie zaprowadzą nas przed sąd. Nikomu się oczywiście coś takiego nie opłaca, toteż z naszej strony zalecamy pełne zdyscyplinowanie.

Pożyczka bez BIK polega na tym, że parabank przyjmuje zasadę iż nie będzie wysyłał zapytania do owego biura w celu weryfikacji naszej sytuacji. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie parabanki tak robią. Część mimo wszystko sprawdza naszą zdolność kredytową i poza weryfikacją w BIK żąda również przedstawienia zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu. Nie oznacza to jednak, że nie masz żadnych szans. Po prostu sprawdź jakie firmy mają najbardziej proste zasady i wymagania jedynie w stosunku do konta w banku.

Z uwagi na to, ze niektóre firmy nie weryfikują w żaden sposób naszej sytuacji, nie ma żadnego problemu aby dostać chwilówkę z komornikiem. Jeśli masz zadłużenie, które egzekwuje komornik to nie masz się o co obawiać. Nawet jeśli boisz się, że komornik zajmie Twoje środki na koncie bankowym, możesz poprosić firmę aby dostarczyła Tobie pieniądze przez kuriera. Na drugi dzień pożyczka bez BIK będzie dostarczona do rąk własnych.

Dowiedz się wszystkiego o pożyczki bez formalności!